Szép volt fiúk! Tiszteletem a szurkolóknak!

2014/10/12. - írta: severus

Tegnap remek eredményt ért el a válogatottunk, ugyanis 1 pontot sikerült szerezni a románok elleni EB - selejtezőn.
A meccs végeredménye: Románia - Magyarország 1-1

A meccs nagy román fölénnyel kezdődött, sok helyzetük volt, a félidő végén pedig meg is szerezték a vezetést. A válogatottunk egyszerűen gyengén játszott az első félidőben, nem volt támadójátékunk, de sokat fejlődtünk a középpályán és a védelemben. Észrevettem, hogy sokkal szervezettebb játékunk volt, mint az előző meccseken, a védők csúszva-mászva, a testükkel is próbáltak megakadályozni 1-1 beadást. Pinyő irányítása alatt mintha félvállról vették volna a meccseket, félgőzzel játszva.

A második félidőben egyértelmű magyar fölény volt. Sokat birtokoltuk a labdát, de a 80. percig semmi támadójátékunk nem volt. Szalai mintha a pályán sem lett volna. A román játékosokon látszott a "nagy mellény", túlságosan biztosak voltak a győzelmükben. Aztán szabadrúgást kaptunk a 82. percben, amit Dzsudzsák kegyetlenül bevarrt a hálóba.

Nikolics pár perccel később eldönthette volna a meccset, de kimaradt sajnos az első értékelhető magyar gólhelyzet.

Mindkét csapat részéről volt 1-1 meg nem adott gól is.

Minden tiszteletem a magyar szurkolóknak, akik megint (mindig) ott voltak a csapat mellett, és támogatták őket!
Nem kérdés, hogy a szurkolóink a magyar futballban a legértékesebbek!
Tiszteletem a csapatnak, akik végre szívvel-lélekkel játszottak a szurkolókért!
Nem utolsó sorban tiszteletem Dárdai Pálnak, aki elvállalta a válogatott irányítását, és azonnal javítani tudott a csapat egységén!

Az MLSZ ugyan megköszönte a szurkolóknak a támogatást, viszont valószínűleg a szurkolók üldözése részükről ezek után sem fog alábbhagyni.

Kedden máris jön az újabb mérkőzés Feröer-szigetek ellen, amit kötelezően meg kell nyernünk, reméljük több góllal, ami ad egy kis önbizalmat a támadóinknak is!